Coverderm Filteray - kosmetyki do opalania i ochronne

Promieniowanie słoneczne

Promieniowanie słoneczne nieustannie pada na ziemię. Odgrywa kluczową rolę w istnieniu organizmów żywych, uczestnicząc we wszystkich foto-chemicznych reakcjach niezbędnych do ich funkcjonowania. W zależności od długości fali, promieniowanie słoneczne dzielimy na kilka typów.

 

Dlaczego promieniowanie słoneczne jest niebezpieczne

Niezależnie od swojej korzystnej roli, promieniowanie słoneczne jest niebezpieczne dla ludzi ze względu na jego efekty uboczne. Efekty uboczne różnią się w zależności od typu  promieniowania słonecznego, ponieważ różne jego długości penetrują skórę na różnych głębokościach.
- Promieniowanie UVC jest wyjątkowo szkodliwe ale na szczęście jest całkowicie pochłaniane przez górne warstwy atmosfery.
- Promieniowane UVB jest odpowiedzialne za poparzenia słoneczne, które mogą objawiać się od lekkiego podrażnienia, do bolesnego poparzenia i bąbli oraz różnego rodzaju zmianami rakowymi
- Promieniowanie UVA opowiedzialne jest za:
- fotostarzenie się skóry
- koncentrowanie się wolnych rodników, które powodują przedwczesne starzenie
- interakcje z włoknami kolagenowymi, co powoduje utratę elastyczności i rozciągliwości skóry
- zmiany w DNA i uszkodzenie komórek Langerhansa, co jest przyczyną wielu zmian rakowych w tym czerniaka złośliwego.

 

Najnowsze badania dowiodły, że rakotwórcze zmiany w skórze są wynikiem wspólnego oddziaływania promieniowania UVA i UVB. Intensywność promieniowania UVB jest różna w zależności od położenia geograficznego, pór roku, a także od pory dnia. Największe oddziaływanie promieniowania UVB notuje się w okolicach równika, w środku lata, w środku dnia. Odwrotnie jest z promieniowaniem UVA, które działa niezależnie od mniejsca, pory roku i pory dnia. W związku z tym ochrona przed promieniowaniem UVA jest niezbędna na całej powierzchni ziemi, przez cały rok. Promieniowanie Infrared (IR) lub inaczej promieniowanie cieplne, penetruje skórę znacznie głębiej niż UVA czy UVB. Przyspiesza starzenie, rogowacenie naskórka i vasolidację. Promieniowanie to wzmacnia efekty działania promieniowania UVA i UVB.

 

 

Czym się wyróżniają przeciwsłoneczne kremy do opalania COVERDERM FILTERAY

Zaawansowana wiedza na temat przeciwsłonecznej ochrony skóry doprowadziła do stworzenia kompletnych formuł kremów do opalania COVERDERM FILTERAY. Stworzenie tej formuły
doprowadziło do tego, że COVERDERM FILTERAY to jedyna bezpieczna i efektywna ochrona przed słońcem.
- Dostarczają extra długiej, wysokiej ochrony przed niebezpiecznym promieniowaniem (SPF od 20 do 80). Klinicznie dowiedziono, że wysoki efekt ochronny (SPF>15) utrzymuje się przez ponad 6 godzin od aplikacji, nawet podczas pływania czy wysiłku fizycznego wzmagającego pocenie!
- Zawierają naturalne filtry, które są niezwykle bezpieczne i fotostabilne (odbijają promieniowanie zamiast je absorbować), aby zapewnić wysoką ochronę przeciwsłoneczną przez cały rok.
- Gwarantują całkowite zabezpieczenie przeciwko promieniowaniu UVA, UVB i IR
- Posiadają jeszcze dodatkowe korzyści takie jak:
- hipoalergiczność i wodoodporność
- chronią wszystkie fototypy skóry.
- Zawierają:
- Witaminę C, najmocniejszy element przeciwko fotostarzeniu
- Avocadin składnik przeciwzapalny i przeciwstarzeniowy
- Aloe Vera i Allatoninę (działają kojąco i przeciwzapalnie) D-Panthenol i Pentavitin (głębokie i długie nawilżenie), Reasun (chroni komórki i pomaga im się regenerować)

COVERDERM FILTERAY
Całkowicie bezpieczne, wysokiej jakości ochronne kremy do opalania.

Produkty COVERDERM FILTERAY

Coverder Filteray Face SPF 20, 40, 60 i 80 są doskonałymi kremami do opalania z naturalnymi filtrami, o wysokim stopniu ochrony zarówno na lądzie jak i nad wodą. Wzbogacone o Witaminę C i Avocadin zapobiegają przedwczesnemu starzeniu, regenerując i nawadniając skórę. Coverder Filteray Body SPF 20 i 40 są idealnymi kremami przeciwsłonecznymi dla całego ciała. Za pomocą naturalnych filtrów zapewniają wyjątkowo dlugą ochronę przeciwsłoneczną. Doskonale nadają się nawet do zabezpieczania delikatnej skóry dzieci. Coverderm Filteray Body Plus SPF 20 i 40 są innowacyjnymi produktami, które łączą w sobie właściwości ochronnego kremu przeciwsłonecznego i kremu po opalaniu. Dzięki naturalnym filtrom zapewniają wyjątkowo długą ochronę przeciwsłoneczną, a także dodatkowe nawilżenie skóry oraz kojący i odżywiający efekt dzięki specjalnym aktywnym składnikom (Aloe Vera, Allatoin, D-Panthenol, Pentavitin, Reasun idealne dla wrażliwej skóry, w tym także dziecięcej). Coverderm Filteray After Sun jest innowacyjnym wielofunkcyjnym żelem do stosowania po opalaniu, do kompleksowego dbania o uszkodzoną słońcem skórę. Zapewnia głębokie i bardzo trwałe nawilżanie, działanie kojące i odżywiające, pozostawiając skórę z uczuciem świeżości i miękkości (Aloe Vera, Allatoin, D-Panthenol, Pentavitin, Reasun). Produkty COVERDERM FILTERAY Gamma X-Ray InfraRed 200 290 340 400 Długość fali w Nanometrach 700 UVC UVB UVA.

 

Galeria produktów

Coverderm Filteray Plus 40
Coverderm Filteray Plus 40
Coverderm Filteray Face 80
Coverderm Filteray Face 60
Coverderm Filteray Body Plus Milk 10
Coverderm Filteray Body Plus Milk 30
Coverderm Filteray Body 40
Coverderm Filteray After Sun
Coverderm Filteray Face 40
Coverderm Filteray Body 20
Coverderm Filteray Face 20 Tinted
Coverderm Filteray Body Plus Milk 20
Coverderm Filteray Body Plus Spray 50+
Coverderm Filteray Plus  Deep Tan Milk 30
Coverderm Filteray Body Plus Milk 50+
Coverderm Filteray Face 20
Coverderm Filteray Body Plus Spray 20
Coverderm Filteray Plus Deep  Tan Spray 50+
Coverderm Filteray Body Plus Kids 50+
Coverderm Filteray Body Plus Spray 30
Coverderm Filteray Plus  Deep Tan  Milk 50+
Coverderm Filteray Body Plus 20
Coverderm Filteray Plus Deep Tan Spray 30
Coverderm Filteray Body Plus Spray 10
Coverderm Filteray Skin Repair